При підготовці до уроків з інформатики, Ви можете звернутися за допомогою до ресурсів за адресою http://vsimppt.com.ua.
На цьому сайті Ви знайдете багато корисного матеріалу: розробки уроків та методичне забезпечення до кожного з них.
Це цікаво знати кожному!
Завжди слід пам'ятати ці прості правила!
Адже небезпека чатує скрізь.
Цікаві факти з інформатики
Перша ЕОМ була сконструйована в 17 столітті французьким математиком, фізиком, філософом і письменником Блез Паскальом.
У 1994 році сенсаційну перемогу над шахматистом Гаррі Каспаровим здобув компютер.
В Італії за відправку електронних листів без згоди одержувача можна «заробити» 3 роки в’язниці.
Мало кому відомо ім’я Дугласа Карла Енгельбарта, проте це не заважає практично 1 мільярду людей щодня користуватися його винаходами, найпопулярніше з яких — комп’ютерна миша. Зараз Дуглас Енгельбарт — один з найбільш високооплачуваних співробітників «мишачого магната» Logitech. І хоча він так і не став бізнесменом , зараз про нього практично не згадують і його гонорари не вимірюються шести- або семизначними числами, ми то знаємо, хто випередив свій час і першим створив те, що приписують собі хитрі магнати. Це геніальне пристосування, без якого зараз гальмується будь-який робочий процес на комп’ютері, розробили випадково. Просто існуючі маніпулятори (джойстики, світлові пір’я і клавіатура) уповільнювали процеси віконними середовища, і Дуглас оперативно придумав додаток, здатний полегшити вже існуючі процеси. Пристосування виявилося геніальною знахідкою!
Суперкомп’ютер Earth Simaulator
Згідно з рейтингом WWW.top500.org, найпотужнішим на сьогодні суперкомп’ютером є японський Earth Simaulator. Як можна здогадатися з назви, він призначений для досліджень в області метеорології, океанології та інших наук про Землю. Його 5120 процесорів можуть виконувати до 36 трильйонів операцій в секунду — це майже втричі більше по продуктивності від найближчого конкурента з Америки.
Чарльз Беббідж — Творець аналітичної лічильної машини, він витратив на її розробку 10 років, але не побачив своє дітище у дії. Наприкінці 20 століття її відтворили — і вона запрацювала.
С. А. Лебедєв — Перший творець комп’ютера в нашій країні.Під його керівництвом в 50-х роках були побудовані серійні лампові ЕОМ БЕСМ- 1, БЕСМ- 2, М- 20 . У той час ці машини були одними з кращих у світі.
Найбільш інформаційноємними є молекули ДНК, які мають дуже малий розмір і щільно упаковані. Це дозволяє зберігати величезну кількість інформації (до 1021 біт в 1 см3), що дає організму розвиватися з однієї єдиної клітини, що містить всю необхідну генетичну інформацію. Сучасні мікросхеми пам’яті дозволяють зберігати в 1 см3 до 1010біт інформації, проте це в 100 млрд. раз менше, ніж в ДНК. Можна сказати, що сучасні технології поки програють біологічній еволюції.
Молекула ДНК є найбільш довготривалим носієм інформації, яка протягом десятків тисяч років (людина) і мільйонів років (деякі живі організми), зберігає генетичну інформацію даного виду.
Новий підхід до дистанційної освіти запропонувала канадська компанія Telbotics. Тепер, якщо дитина захворіла (або не зможе самостійно пересуватися), в школу за нього відправиться «половина» робота на ім’я PEBBLES. Цілком він складається з двох машин, кожна з яких оснащена 15-дюймовим сенсорним екраном, потужним процесором, відеокамерою, двома мікрофонами, стереодинаміками і принтером зі сканером, щоб виконувати письмові завдання.
Робот — клієнт залишається з дитиною, а робот — сервер відправляється на заняття. Коли починається урок, системи з’єднуються по швидкісній лінії, і дитина чує і бачить все, що відбувається в класі. За допомогою джойстика він може керувати роботом — отримувати завдання, роздруковувати контрольні роботи і навіть відповідати на запитання вчителя. Співробітники Telbotics стверджують, що добилися високого рівня присутності. Тепер роботам залишилося навчитися самостійно пересуватися і встановлювати бездротове з’єднання: тоді вони будуть практично самостійні, і учень з їх допомогою зможе на відстані як би ходити по школі і спілкуватися з друзями.
У нашій країні до кінця 2006 року кількість комп’ютерів, підключених до Інтернету, склало понад 350 млн., а в усіх країнах світу приблизно 1 мільярд.
Ступінь інформатизації суспільства: США — 1 місце, Японія — 2 місце.
Сучасні мишки для компютера мають інші механізми зчитування ніж їх попередники, і тому компанії, які їх випускають, вільні від будь-яких зобов’язань перед винахідником.
П’ять років розробляли програму для суперкомп’ютера Токійського університету. По ній він за 400 годин обчислив майже півтора трильйона цифр цього числа після коми. Це число П-3.14…..
І останній, не менш цікавий факт про інформатику: У листопаді 1962 через дефіс, який був пропущений в комп’ютерній програмі, довелося підірвати ракету, що стартувала з мису Канаверал до Венери.
Немає коментарів:
Дописати коментар